Powrót do pracy dla każdego rodzica jest trudnym czasem. Mamy wiele obaw czy nasze dziecko dobrze zaakceptuje zmiany, czy da sobie radę. Dogodnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają możliwości umieszczenia swojej pociechy w żłobku jest niania. Spokojnie, wszystko możesz legalnie przeprowadzić, nie musisz zakładać swojej działalności gospodarczej, by taką osobę zatrudnić. Czyli odpowiadając na proste pytanie, kto może zatrudnić nianię, jest każdy. Zwykła osoba fizyczna.

kto może zatrudnić nianię

Formą zatrudnienia jest umowa, z nianią można podpisać klika rodzajów umów: umowę o pracę, umowę zlecenie lub tzw. umowę uaktywniającą.
Bardzo często w obecnych czasach opiekunki dziecięce pracują na czarno, bez jakichkolwiek praw i składek, a to duży błąd. Pamiętajmy o uczciwości.
Kto może zatrudnić nianię, ten może także jej zaoferować godne warunki, wiedz, że podpisując umowę uaktywniającą składki sfinansuje budżet państwa.
Jak można przeczytać na stronie ZUS dzięki składkom na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne niania zyska zabezpieczenie teraz i na przyszłość.
A ty rodzicu spokojny sen. Każda ze stron będzie zadowolona, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.