Mała łazienka u większości osób wywołuje strach i mieszane uczucia. Na początku urządzania nie zawsze zastanawiamy się nad konsekwencjami tego że coś postawimy nie tak jak trzeba, nie w tym miejscu co powinno być itd. Z czasem podczas użytkowania może się jednak okazać że naszej łazience brak funkcjonalności głównie przez brak miejsca. Jak temu zaradzić? Poniżej znajdziesz niejeden pomysł na małe łazienki.

Maksymalizacja przestrzeni

Dobrym wyborem aby nie tylko optycznie powiększyć łazienkę, al. Eteż zrobić w niej faktycznie więcej miejsca jest dodanie półek. Małe łazienki mają zwykle ograniczoną powierzchnię, ale co z niewykorzystaną przestrzenią nad toaletą lub obok okna? Jeśli w Twojej łazience jest miejsce na ścianie, które nie jest zbyt użyteczne, rozważ zainstalowanie solidnych półek, na których możesz przechowywać ręczniki, dodatkowy szampon i mydło lub małe dekoracje.
Pamiętaj, aby ustawić półki nad głową – nie chcesz uderzać nabijać guza za każdym razem, gdy wychodzisz spod prysznica.
Jeśli masz wolny kąt, wybierz półki narożne, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować przestrzeń.
Jeśli Twoja łazienka wydaje się za mała na półki, zainstaluj zamiast tego kilka haczyków. Wybierz styl pasujący do wystroju Twojej łazienki i powiesić na ścianie trzy lub cztery w rzędzie. Służy to do wieszania ręczników, luffy, szczotki do ciała lub innego wyposażenia łazienki.
Zdobądź pojemnik do zamieszczenia pod prysznicem. Sam prysznic może być miejscem do przechowywania i ozdabiania. Zawieś ładny druciany kosz prysznicowy nad głowicą prysznica i przechowuj w nim szampon i odżywkę. Możesz również rozważyć zainstalowanie wodoodpornych półek pod prysznicem, aby pomieścić te przedmioty.

Usuń niepotrzebne meble

Jeśli masz szafkę pod zlewem, nie musisz mieć dodatkowej komody w innym rogu łazienki. Usuń ozdobne stoły, kosze na pranie (zamiast tego można je umieścić w sypialni) i inne meble, które znajdują się na podłodze w łazience. Zdziwisz się, jak wielką różnicę może przynieść sprzątnięcie nawet małego mebla.
Jeśli absolutnie musisz trzymać w łazience komodę lub mały mebel, postaraj się zmaksymalizować przestrzeń, tworząc drugi poziom użytkowania. Na przykład mała komoda może pełnić funkcję próżności, jeśli powiesz lustro na ścianie nad nią.