Każdy kto pojął się wyzwania jakim jest budowa domu musi mieć świadomość odnośnie tego jakie etapy będzie musiał w związku z tym przejść. Praktycznie każdy z nich jest ważny, a niektóre wręcz kluczowe dla naszej przyszłości. Już pierwszy etap czyli wybór i zakup działki, determinuje nasze dalsze losy.

 

Oczywiście zakładając, iż mamy uzbierane fundusze na nasz cel. Szukając działki musimy mieć na uwadze kilka rzeczy. Będzie to cena, możliwość budowania na danym terenie , ukształtowanie, wielkość oraz okolica. Gdy już mamy działkę i uporaliśmy się z wszystkimi sprawami natury papierkowej, przyszedł czas na projekt domu. Możemy tutaj zakupić gotowy projekt lub zlecić wykonanie nowego. Opcja druga jest oczywiście droższa.

 

Musimy mieć tutaj na względzie naszą wcześniej zakupiona działkę oraz możliwości finansowe naszego portfela. Projekt również musi przejść fazę biurokratyczną, zanim przejdziemy do jego realizacji. Następnym etapem będzie wybór firmy budowlanej i zakup materiałów i sprzętów. Prace budowlane warto nadzorować od czasu do czasu aby mieć nad wszystkim kontrolę. Po wszystkim również musimy zając się sprawami papierkowymi zanim będziemy mogli zamieszkać w nowym domu.