Transport i komunikacja są uzależnione od branży budowniczej. To właśnie ona tworzy infrastrukturę po której możemy się przemieszczać. Mimo że w naszym kraju jakość dróg pozostawia wiele do życzenia, to jednak tego typu budownictwo należy do najbardziej wyspecjalizowanych i specjalistycznych.

 

Technologie używane budownictwie drogowym należą do najtrudniejszych, dlatego ważne jest to aby były wykonywane w sposób solidny. Eksploatacja dróg jest coraz większa, dlatego muszą one zapewnić pewną jakość poruszania się po nich przez jak najdłuższy okres. Jest to wyzwanie, które dla wielu firm jest trudne do osiągnięcia. Z tego powodu mamy czasem słabe jakościowo drogi. Charakterystyczna cecha jest również to, iż niewiele firm specjalizuje się w budownictwie drogowym na najwyższym szczeblu.

 

Musimy także pamiętać, że ten typ budownictwa obejmuje również inne rzeczy takie jak ekrany akustyczne, podjazdy, parkingi itd. Musi ona jednak dysponować konkretnym sprzętem takim jak wywrotka, walec, betonomieszarka, koparka itp. Nie wszystkie firmy budowlane inwestują w ten dział budownictwa.