Trendy przychodzą do nas głównie z zachodu, zwłaszcza z Stanów Zjednoczonych. Zazwyczaj świetnie się odnajdują na naszym rynku i szybko zyskują zwolenników. Jednak w przypadku jednego z produktów tak się nie stało. Domy szkieletowe, po to o nich mowa, to w USA standard.

 

W rożnego rodzaju programach telewizyjnych możemy ujrzeć jak buduje się tego typu domki. Jest to proces szybki, który przy ekstremalnej intensywności pracy może zająć trochę ponad tydzień. Standardowo tego typu konstrukcje buduje się w przeciągu 2-3 miesięcy. Jest to i tak znacznie krótszy czas niż gdybyśmy wybrali dom murowany. Jednak trudno wyobrazić sobie, że w naszych realiach ktoś buduje sobie dom z drewna.

 

Nie mniej możemy je spotkać w postaci górskich chatek bądź domków nad morzem. Domy mieszkalne wykonane w tej technologii to prawdziwe wyjątki w naszym kraju i nic nie wskazuje na to aby miały zyskać na popularności. Mimo że nie mamy takich zagrożeń jak amerykanie, woli tworzyć domy bardziej trwałe, które lepiej nadaj się do przetrwania warunków klimatu umiarkowanego.