Przyjmuje się, że w stylu minimalistycznym musza być zachowane takie standardy jak jasne ściany, jak i dobrze stonowane kolory mebli. Estetyka sypialni ma być oszczędna. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które sporo czasu spędzają czasu poza domem i przede wszystkim ich najważniejszym celem jest zaoszczędzenie pieniędzy na zbędnych rzeczach w pokoju. Przyjrzyjmy się bliżej stylowi minimum w sypialni i różnych trendach, które panują na rynku.

Styl rustykalny, czy skandynawski

Powiedzmy w dwóch słowach o różnicach pomiędzy tymi stylami. Styl rustykalny przypomina bardziej styl wiejski, który kojarzy się z naturą, bliskością przyrody, a dodatki są tylko uzupełnieniem ale nawiązują do tego doboru mebli, natomiast styl skandynawski cechuje chłodniejsza estetyka przedmiotów znajdujących się w środku. Półki mogą, a w zasadzie powinny komponować się z kolorystyką pokoju. Przeważnie się stosuje kolor biały, który wprowadza do naszego pokoju dużo światła, jednak jest przede wszystkim barwą uspokajającą, co ma zbawienny wpływ gdy żyjemy bardzo szybko, w niemałym stresie. Co ciekawe, można mieszać te style poprzez stosowanie mebli w kolorze drewna, co będzie jednoczesnym nawiązaniem do stylu rustykalnego. Ponadto można stosować wiklinę, na której będziemy mogli kłaść różne przedmioty, jak jednocześnie możemy sprawić sobie kosz wiklinowy, który będzie służyć jako przechowalnia na drobnostki. Sypialnia w stylu minimalistycznym jak widzimy może mieć różne odcienie, ale jednak nadal warto postawić na swoją intuicję w dobrze przedmiotów do niej.

Minimalistyczna sypialnia, ile mnie to będzie kosztować?

W związku, że w nazwie pojawia się słowo “minimalizm” to można powiedzieć, że niewiele. Nie inwestujesz w farby, czy zdobienia, ponieważ biały kolor jest dominujący. Warto jednak zadbać o obraz w jasnych barwach, być może z motywacyjnym hasłem, który z pewnością będzie dobrą ozdobą naszego
pomieszczenia. Sam koszt wszystkich zakupów bez szaleństw powinien się zamknąć w granicach 1,5-1,7 tys. zł, co jest niewielkim kosztem.