Komfortowy sen dziecka to coś, o co pragnie zadbać każdy rodzic. Oczywiście dotyczy to również naszych małych księżniczek, dla których pragniemy tego co najlepsze. Na rozwój dziecka oraz jego bezpieczeństwo wpływ ma wiele czynników, a jednym z nich jest wybór odpowiednich mebli do aranżacji pokoju dziecięcego, tak aby maluch czuł się swobodnie, pewnie i na każdym kroku był bezpieczny. W pokoju dziecięcym oczywiście nie może zabraknąć kącika sypialnianego z wygodnym łóżkiem. Jakie wybrać do pokoju małej księżniczki?

Łóżko dziecięce powinno być przede wszystkim dopasowane do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Maluch powinien czuć się w nim wygodnie, ale nie powinien odczuwać zbyt wielkiej przestrzeni i efektu pływania w łóżku. W związku z tym dobrze wybierać modele większe, które starczą na dłużej lub łóżka, które rosną razem z dzieckiem. Nie powinniśmy jednak przesadzać z rozmiarami, ponieważ zbyt duże łóżko niekorzystnie wpłynie na spokój snu dziecka, co przełoży się na jego nerwowość oraz dyskomfort.

Jakie łóżko sprawdzi się u księżniczki?

Małe dziewczynki uwielbiają postacie z bajek, w tym oczywiście księżniczki, którymi same również są. W związku z tym w ich pokojach doskonale sprawdza się łóżka, które nawiązują do baśni lub ulubionych postaci z bajek. Nawiązanie może być już w kształcie samego łóżka oraz jego kolorystyce, ale nie jest to niezbędne. Czasami wystarczy odpowiednia pościel, poduszki dekoracyjne i inne dodatki, które całkowicie odmienią nawet proste, klasyczne łóżko. Ciekawym rozwiązaniem są łóżka dziecięce z baldachimem, które inspirowane są baśniami wprost ze świata arabskiego.

Łóżko dla dziecka powinno być dopasowane do jego możliwości. Warto postawić na modele z pojemnikami na pościel, dzięki czemu dziecko od małych lat będzie uczyło się dbania o porządek. Pamiętajmy o tym, że łóżko dzieciom nie służy tylko do snu, ale często staje się również prawdziwym poligonem do zabaw. W związku z tym powinno być bardzo solidne, odporne oraz pozbawione ostrych zakończeń. W trakcie zabawy maluchy nie zawsze kontrolują swoje ruchy i zdarza się im zapomnieć, dlatego wybierajmy łóżka o delikatnych zakończeniach oraz dodatkowych ochraniaczach. To wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo naszej księżniczki.