Nie ważne czy budujemy dom mieszkalny czy nową siedzibę firmy, lokalizacja jest kluczową kwestią. Odległość od centrum miasta, infrastruktura, a nawet krajobraz, wpływają na cenę działki. W każdym przypadku, gdy chcemy wybudować nowy obiekt, lokalizacja jest bardzo ważna.

 

W przypadku jeśli będzie to dom w którym zamieszka nasza rodzina, to musimy mieć świadomość, że wybrana działka będzie naszym nowym miejscem na ziemi. To tutaj będą wychowywać się nasze dzieci, to miejsce będzie dla nas azylem i nowym domem. Z kolei jeśli budujemy obiekt pod firmę, to lokalizacja ma znaczenie z punktu widzenia biznesowego. Klienci czy potencjalni wspólnicy będą nas oceniać właśnie pod kątem lokalizacji. Budownictwo silnie związane jest z miejsce w którym powstanie nowy obiekt.

 

W niektórych przypadkach, musimy trzymać się ścisłych reguł projektowych. Każdy budynek który będzie wpływał na krajobraz miasta musi być zatwierdzony. W przypadku większych miast reguły te są szalenie ważne, gdyż każdy budynek jest wizytówką miasta.