Przy wyborze studiów warto kierować się również perspektywami na przyszłość, a te w budownictwie są znakomite. Jest to branża, która towarzyszy nam od zawsze, a w przyszłości nie będzie inaczej. Na kierunkach związanych z budownictwem poznamy branżę w najmniejszych szczegółach.

 

Zajęcia będą dotyczyć zarówno kwestii teoretycznych jak i praktycznych. W ten sposób student stanie się specjalista w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego, komunalnego, przemysłowego i komunikacyjnego. Będzie mógł projektować proste budowle i elementy budowlane. Zdobędzie wiedzę o dostępnej technologi, metodach jej użycia, organizacji pracy, kierowania załogą i firmą budowlaną, a także odnośnie wytwarzania, doboru i stosowania materiałów budowlanych.

 

Specjalności przygotują ucznia w zakresie szczegółowym danego zakresu tematycznego. Możliwości pracy po studiach jest wiele. Branża budowlana jest dość obszerna, dlatego z jednej strony mamy wiele dróg rozwoju w rożnych firmach, a z drugiej wielość tych firm gwarantuje, że na pewno będziemy przebierać w ofertach pracy.