Opiekujesz się dziećmi w Polsce, jesteś zadowolona ze swojej pracy, ale chciałabyś coś zmienić, a może kusi Cię perspektywa lepszego wynagrodzenia? Argumentów jest wiele, jak wiele opiekunek, tak wiele i powodów. Każdy ma prawo do zmian, rozwoju własnej osobowości, poznawania świata, a ten czeka na każdego z otwartymi ramionami. Podstawowe pytanie jak zostać opiekunka do dzieci w uk słyszane jest bardzo często. Anglia jest otwarta na obcokrajowców, tylko trzeba się odpowiednio dostosować.

jak zostać opiekunka do dzieci w UK?

Praca z dziećmi jest bardzo trudna, a szczególnie w obcym kraju, nieznanej kulturze. Do podstawowych wymagać należy znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie średnio-zaawansowanym, doświadczenie w pracy z dziećmi, często przyszli pracodawcy wymagają ukończenia kursu Paediatric first aid course, a także zaświadczenie o niekaralności i wiele innych.
Często z pomocą przychodzą znajomi, którzy kiedyś wyjechali, a zawarli znajomości, poczta pantoflowa jest jednym z największych źródeł informacji, gdzie można znaleźć prace i jak zostać opiekunka do dzieci w uk.
A może forma Au-pair Cię zainteresuje? Au-pair, to osoba, która miesza z rodziną i w zamian za wyżywienie i mieszkanie oraz drobne kieszonkowe sprawuje opiekę nad dzieckiem. Zalecane są kwalifikacje do opieki nad małym brzdącem.