Podjęłaś decyzję, poszukujesz niani. Znalazłaś kilka ofert, przyciągnęły Twoją uwagę ogłoszenia na portalach, jak i kilka osób poleconych przez znajomych.
Umówione spotkanie z pierwszą kandydatką, na co zwrócić uwagę. Jak wybrać opiekunkę do dziecka, by mieć pewność, że nic złego się nie wydarzy.
Zacznijmy od podstaw, jakie są nasze oczekiwania, a więc godna zaufania, odpowiedzialna i wiele innych cech. Może kilka ważniejszych pytań, na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć

jak wybrać opiekunkę do dziecka?

Po pierwsze gdzie niania ma się zajmować dzieckiem? Nasz dom, a może dom opiekunki? Jak często? Oczekujesz codziennej pomocy, czy tylko dorywczo, kilka godzin w tygodniu? Czy musi być elastyczna czy wystarczą ustalone godziny? Czy nasze dziecko potrzebuje kogoś do żywiołowej zabawy czy raczej spokojnego czytania książek? Czy życzymy sobie tylko opieki czy też pomocy domowej?
Pytań jest całe mnóstwo! Gdy opowiemy sobie na te, jakże problematyczne dla nas kwestie spokojnie możemy umawiać się na spotkanie. Warto rozejrzeć się za osobami, które posiadają profesjonalne doświadczenie w opiece nad dziećmi, oraz dysponują dobrymi referencjami.
Zwróćmy uwagę na naszego szkraba, czego ono oczekuje, czy nie będzie się nudzić, może potrzebny jest ktoś kreatywny, a może cierpliwy?
Pamiętaj nikt Ci nie podpowie jak wybrać opiekunkę do dziecka, idealną dla Ciebie, dopasowaną do Twoich wymagań.