Zgodnie z polskim prawem każdą jednostka pływającą powyżej 3 metrów długości musi posiadać odbijacze. Jednostki tak duże jak jachty również zaliczają się do tej grupy, dlatego też jeżeli jesteśmy posiadaczami jachtu musimy się do tego prawa dostosować. Na szczęście na rynku jest mnóstwo odbijaczy, które możemy zastosować. W tym również Odbijacze jachtowe.

Jak ochronić burty naszego jachtu

Sposób jest bardzo prosty. Wystarczy zakupić odbijacze, które będą chronić boki łodzi oraz odbijacze będący ochroną dzioby łodzi. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nasz jacht będzie prawidłowo zabezpieczony przed uderzeniami w porcie. No właśnie, odbijacze powinny być używane wyłącznie w porcie i chronić przed uderzeniami o port czy też inna jednostkę pływającą. Dzięki temu nasze burty nie będą potrzebowały dodatkowej konserwacji w okresie jesienno-zimowym. Pamiętajmy również, że powinny one być stosowane tylko w porcie A gdy tylko z niego wypłyniemy trzeba je odpowiednio związać lub umieścić w specjalnym koszu. Pozostawienie odbijaczy na butach w pełnym morzu czy jeziorze jest źle odbierane przez doświadczonych żeglarzy jak i niebezpieczne, ponieważ możemy się w nie łatwo zaplątać i przewrócić czy nawet wpaść do wody. Z tych też powodów warto się nimi zająć, gdy tylko opuścimy port.

Odbijacz jachtowy to podstawowe wyposażenie każdej jednostki tego typu. Jak już wspomnieliśmy pełno bardzo ważna funkcje, czyli zabezpiecza nasz jacht w porcie. Dzięki niemu nie musimy martwić się o burty naszej łodzi.w prosty sposób możemy również zadbać nasze bezpieczeństwo przestrzegając kilku rad. Pamiętajmy też, że odbijacze również wymagają konserwacji i i pompowania od czasu do czasu. Jednak nie jest to zbyt drogi element wyposażenia naszej łodzi, więc nie powinno to stanowić większego problemu. Gdy już będziemy mieli pewność co do wyposażenia naszego jachtu, to z łatwością i nową ochota możemy ruszyć w kolejny rejs pełen przygód. W końcu o to w tym sporcie chodzi i zaświadczyć o tym każdy zapalony żeglarz.